רק אני והסנובורד שלי..בואו נתחיל בניפוץ כמה מיתוסים:
 1. שמחיר הסנובורד תלוי במותג - בעולם המחיר נקבע ע"פ רמת החומרים של כל בורד ולא שם המותג.
 2. שכל הבורדים אותו הדבר - הם לא! לכל מותג תפיסת עולם שונה "מהו סנובורד".
 3. שגולש מתקדם צריך קרש קשיח.
 4. שמחיר הבורד קשור לרמת הגלישה שלך.
 5. שהבורדים של חברת X הם הכי טובים בעולם!
 6. שאורך הבורד תלוי בגובה שלך - הבורד מרגיש רק את המשקל שלך לכן הגובה שלך לא רלוונטי.
כיולו ולא מחירו של קרש הסנובורד הוא הדבר היחיד שקשור באופן ישיר לרמת הגלישה שלך, כמה אתה גולש כל שנה, איפה, איך ובאילו תנאים אתה גולש.
כל המותגים הגדולים משקיעים כל שנה ממון רב בפיתוח ושיכלול קרשי הסנובורד שלהם ובעיקר משפרים את היקרים שבינהם.
מחיר בורד X של מותג Y כזה או אחר אינו ערובה להיותו בורד כיפי או מוצלח ובטח שאינו מבטיח התאמה לצרכיך, חשוב להתייעץ עם חנות סנובורד שאתה סומך עליה ולא להתבייש לקרוא ולבדוק גם באינטרנט על הבורד שאתה רוצה.

כאמור - לכל יצרן דגמים רבים לכל תקציב, סגנון ורמת גלישה, כל הבורדים מיוצרים בעבודת יד,ולכן המחיר לצרכן באותה רמת איכות החומרים של הבורד בחו"ל יהיה זהה בין המותגים, אך בארץ יתכן הבדל גדול בין החנויות והמותגים. לכן, חשוב מאד לבדוק ולהשוות באינטרנט מהו המחיר והמפרט של הבורד המוצע לך באוף פיסט מול המחיר והמפרט של בורד שמוצע לך בחנות אחרת.

ה-CAMBER מתאושש, אבל ה-CAM-OUT-ROCKER שולט וה TRIPEL BASE הבלעדי לבטליון\לובסטר הורג את כולם
כן כן, בשקט בשקט ומבלי שרובכם שמתם לב התחוללה מהפיכה בעיצוב הבורדים שלא פסחה גם על ענף הסקי.
ה-ROCKER הוא עיצוב  הסנובורד המתבסס על הרעיון  שנקודת המגע או הנקודה הרחבה ביותר בבורד היא  כל הזמן מעל השלג.
פחות תקיעות, לא צריך להיות גולש טוב כדי לפנות וכמעט ולא צריך להשען על הרגל האחורית בגלישת "פאוודר".
וכך מעולם לא היה קל יותר לגלוש, לפנות או פשוט להנות מבלי ליפול או להתאמץ, כמעט כל הקרשים כיום הם כאלה (בהבדלים קלים-עיצובים שונים) וזה לא משנה את המחיר.
גולש בכל רמה יפיק הנאה רבה וקצב התקדמות מהיר מאד מגלישה על בורד מודרני עם ROCKER.
אבל לרוקר קלאסי ובטח שלרוקר הקרוי "גאל-ןןיג" או "פלייניג-וי" יש חסרונות עבור גולש טוב,מפאת צורתם הם פחות יציבים או אוחזים במהירויות וגם הריבאונד או ה"פופ" שלהם חלש, לכן התעשייה הגיבה ויצרה את הCAM-OUT ROCKER /
זהו עיצוב המחזיר את הCAMBER הקלאסי למרכז הבורד -בין הביינדינגז אבל משם הבורד ממשיך כרוקר.
העיצוב נותן מצגד אחד ריבאנד מעולה אבל עדיין הבורד יפנה טוב וויתקע פחות מבורד CAMBER מלא.
השילוב המנצח והמוביל העונה הוא הטריפל בייס של בטליון\לובסטר,השומר כל CAMBER מלא כמו פעם אבל עם קצוות מורמים בחריפות מצידי הבורד בנק הכי רחבה שלו.
הטריפל בייס נותן לך גם מקסימום "פופ" וגם מקסימום אחיזה עם ציפה מעולה וסיבוב בקלות שלא הכרת,אין ספק שמדובר בשינוי חוקי המשחק ובדבר הבא עבור מקבית הגולשים.
בגדול-אתה  לא חייב קרש יקר אבל אם תרצה, ישנם כיום קרשים יקרים ואיכותיים שמתאימים גם למתחילים וגם למתקדמים ויספקו קצב התקדמות מהיר וקל עוד יותר.
מכיוון שמה שקובע כמה יעלה הבורד שלך היא רמת וסוג החומרים שהיצרן הכניס לתוכו בוא נראה מה משנה את מחיר הקרש?
 1. תחתית הקרש - סוג התחתית יקבע כמה מעט או הרבה תיצטרך ללכת ברגל כשתיגמר הירידה. יש 2 סוגי תחתיות עיקריים:
  1. "Extruded Base" - בסיס פלסטיק פשוט יחסית, נוח לתיקון אבל סופג פחות שעווה לתוכו ולכן דורש טיפולים תכופים יותר. הוא גם חלש יותר וכמובן איטי יותר. ה-"Extruded" מגיע בשלוש רמות - 1000, 1500, 2000 (מספר גבוה יותר=מהיר יותר).
  2. "Sintered Base" - מגיע בכמה רמות המצויינות במספרים עולים בין-2000 ועד 9900.
  3. זוהי תחתית קשיחה יותר בעלת יכולת ספיגת שעווה גבוהה יותר ולכן דורשת פחות טיפולים שוטפים. ה-"Sintered" מהירה וחזקה יותר וגם היא מגיעה בשלוש רמות המצוינות בצורה שונה בכל חברה.
 2. הליבה (Core) - סוד קיסמו של כל קרש בעולם. לכל חברה לפחות 4 ליבות שונות כאשר ככל שנשלם יותר - הליבה תהיה קלה יותר, חזקה יותר ובעלת "פופ" (התגובה ללחיצה על זנב הקרש בקפיצה) טוב יותר.
 3. ליבת העץ הקלה ביותר היום בשוק עשויה עץ "פולניה" מיוחד .
 4. הציפוי העליון (Top Sheet) - בקרשים זולים או המיועדים לגולשים שאוהבים פריסטייל על כל ההר הציפוי יהיה רק 2 שכבות פיברגלאס. בקרשים המיועדים בעיקר לגלישת פרי-רייד או חצי-צינור, יהיו 3 שכבות פיברגלאס להקשחת התנועה הפיתולית של הקרש. בקרשים יקרים מאד אין רק פיברגלאס בציפוי אלא ציפוי קרבון שהוא יותר חזק וקל מהפיבר.
 5. חיזוקי קרבון או קוולאר - מתחת לאיזור הביינידנגז, לאורך או לרוחב הקרש מוסיפים חוזק ונותנים גם כאן "פופ" (קפיץ) יותר חזק, המיקום על הקרש של חיזוקים אלה יקבעו במידה רבה את יכולת הפיתול והיציבות של הקרש.
 6. בRome ,BATALION למשל נמצא צינורות קרבון קינטים לפופ הכי חזק בשוק בזנב ובחרטום וב CAPITA רצועות טיטאניום.
 7. משקל הקרש - רוב הקרשים שוקלים כ-3 ק"ג פלוס 100-200 גרם (159 ס"מ). הקרשים היקרים ביותר שוקלים באזור 2.5 ק"ג וגם זה משנה.
כל ה"טכני" הזה (ויש עוד הרבה) ישנה את יכולות הקרש לעמוד בדרישות ובצרכים שלך אבל בראש ובראשונה את המחיר של הקרש.
בעולם יש יצרנים שכבר (כמעט כולם) הבינו מזמן שהגולש הממוצע הוא בגילאי 18-35, גולש בקושי 7-14 יום בעונה ולכן לא יהיה אף פעם אלוף העולם, אבל רוצה להנות ולהרגיש כזה. לכן הבורדים של השנים האחרונות גמישים במיוחד גם ברמות המחיר הגבוהות ביותר מבלי לאבד מהיציבות, האחיזה ויכולת הקפיצה של הקרשים הקשיחים.

אז קרש זה לא רק קרש, ואף קרש לא זהה לאחר. ולכל מותג ה-DNA שלו שמשפיע על כל מוצריו.
ואל תישכח-  "זה שאתה גולש לא אומר שאתה באמת נהנה".
לפרטים מלאים הנכם מוזמנים להגיע לחנות ולקבל הסבר מלא.